O nas

Marcin GaborMARCIN GABOR – pomysłodawca, założyciel i osoba zarządzająca marką TrainerPRO. Pobrał wykształcenie germanistyczne, stanowiące uzupełnienie zainteresowania krajem za zachodnią granicą. To właśnie w Niemczech czerpał pierwsze poważne wzorce piłkarskie, pomagające w kształtowaniu świadomości.

Marcin Gabor doświadczył piłki nożnej z wielu różnych perspektyw. Pierwsze kroki stawiał w mediach. Zaczęło się od opieki nad stroną internetową CANAL+, następnie przyszła pora na publikacje prasowe – z głównym akcentem na tygodnik „Tylko Piłka”, gdzie piastował funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Kolejne doświadczenia zbierał w telewizji Sportklub, komentując przez trzy sezony spotkania Bundesligi oraz mecze innych rozgrywek. Gościnnie występował w stacjach nSport oraz Polsat News, dzieląc się wiedzą na temat futbolu w Polsce i Niemczech. Oczywiście, z naciskiem na zagadnienia taktyczne, bowiem to w tej dziedzinie mieni się specjalistą. Fachowe kompetencje wykorzystywał do współpracy z klubami niemieckimi w roli analityka i scouta.

W 2008 roku założył pierwszą w Polsce agencję scoutingowo-analityczną – ScoutingPRO. Po dwóch latach świetnie rozwijający się projekt, profesjonalizujący proces wyszukiwania oraz analizy gry zawodników, został zawieszony ze względu na niemożność pogodzenia obowiązków. To właśnie w tym okresie - w roku 2010 - Marcin Gabor osiągnął swój cel, inaugurując pracę szkoleniową. Debiutował jako trener i dyrektor sportowy w Skrze Częstochowa. Wkrótce został drugim trenerem GKS-u Katowice, będąc także człowiekiem odpowiedzialnym za wprowadzenie jednolitego systemu szkolenia w pierwszym i drugim zespole, jak również twórcą działu scoutingu. Potem przyszedł czas na funkcję drugiego trenera Cracovii, łączoną ponownie z wdrażaniem jednorodnego systemu gry w drużynie rezerw. Trener Gabor opuścił „Pasy” po awansie do Ekstraklasy, zaś niebawem został mianowany na pierwszego trenera oraz dyrektora sportowego Stali Sanok. W rejestrze klubów widnieje jeszcze Miedź Legnica, w której to wypełniał zadania drugiego szkoleniowca, a także KKS Kalisz. W tym ostatnim zajmował stanowisko Dyrektora ds. sportowych. Od końca 2014 roku Trener Gabor wraca do samodzielnej pracy trenerskiej, a obecnie czeka na kolejne sportowe wyzwanie. Aktualnie posiada licencję UEFA A.

Długie lata przemyśleń pozwoliły Trenerowi Gaborowi wypracować autorską filozofię piłkarską. Na jej bazie pracuje jako trener, własne spojrzenie na futbol prezentując również w trakcie warsztatów piłkarskich pod hasłem „Piłka nożna – poznaj ją od nowa”. Jest twórcą i organizatorem tychże szkoleń, które od 2010 roku cieszą się dużym uznaniem. Marcin Gabor prowadził wykłady na kursie UEFA A oraz licznych konferencjach szkoleniowych, jest także autorem wielu fachowych artykułów na temat zagadnień strategiczno-taktycznych w piłce nożnej oraz poruszających problematykę właściwego rozumienia i postrzegania tej skomplikowanej dyscypliny.

Najnowsze przedsięwzięcie Marcina Gabora to marka TrainerPRO, której działalność została zapoczątkowana 1 grudnia 2014 roku. Celem agencji analityczno-doradczej jest systematyczny wielostopniowy rozwój Trenerów, przyszłych Trenerów oraz profesjonalizacja Klubów piłkarskich.

Trener Gabor jest także aktualnie ekspertem telewizyjnym, specjalizującym się w tematyce strategii oraz taktyki. W 2016 roku był również współkomentatorem i ekspertem taktycznym podczas turnieju Copa America Centenario (TVP).

Od 2016 roku piastuje funkcję Dyrektora krajowego i Szefa Działu Analizy Taktycznej (Europa) niemieckiej firmy "Die Ligen", tworzącej w wielu krajach materiały filmowe do analizy taktycznej i scoutingu, a także przeprowadzącej analizy taktyczne.

ANNA GABOR – osoba, która od kilku lat bardzo intensywnie żyje piłką nożną. W trakcie kilkudziesięciu miesięcy wzbogaciła znacząco swoją futbolową wiedzę, zgłębiając wiele fachowych zależności. Udowadnia z powodzeniem, że kobiety również mogą dobrze pojmować tajniki tej dyscypliny sportu.

Marka TrainerPRO korzysta z kompetencji Anny Gabor w zakresie spraw formalnych, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Domeną Pani Anny jest również administrowanie transakcjami oraz tworzenie bilansów finansowych, pozwalających na dokładną analizę ekonomiczną. Dzięki dużemu zaangażowaniu Anny Gabor, agencja analityczno-doradcza zyskuje profity na wielu polach.


SEBASTIAN SZWEDA – Współpracownik ds. sportowych

Od pierwszych dni swojego życia związany z Rybnikiem, gdzie stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Do końca czerwca 2015 roku oficjalnie mienił się piłkarzem, przywdziewając do tej pory koszulki choćby Energetyka ROW Rybnik, Skry Częstochowa, Gwarka Ornontowice czy Krupińskiego Suszec. Typowy przykład gracza nieodkrytego, który postanowił zostać Trenerem, by pokazać, że na futbol można i warto spoglądać inaczej. Obecnie zbiera pierwsze doświadczenia w zawodzie szkoleniowca, mając za sobą pracę w Gwarku Ornontowice, Naprzodzie Syrynia, a obecnie szkoląc dzieci w ROW-ie Rybnik. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, będąc człowiekiem niezwykle zaangażowanym w poszerzanie wiedzy.

Magister na kierunku Wychowanie Fizyczne zaraził się filozofią piłkarską Marcina Gabora kilka lat temu, od tamtej pory pozostając wiernym niestandardowemu postrzeganiu futbolu. Swoją wiedzę - zdobywaną poprzez własne zaangażowanie, konsekwencję i liczne konsultacje z Trenerem Gaborem - będzie teraz wykorzystywał dla dobra marki TrainerPRO.

W ramach marki TrainerPRO odpowiada za kontakty z Klubami oraz Trenerami, a także realizację wielu projektów strukturalnych.

PIOTR WYKURZ – Współpracownik ds. sportowych (Norwegia)

Od dzieciństwa związany z piłką nożną. Wychowanek Odry Opole. Pracę trenerską rozpoczął w latach 90., jako 19-letni Drugi Trener pierwszej opolskiej drużyny kobiet - Unii Opole. Kolejne doświadczenia szkoleniowe zdobywał w piłce męskiej - jako Drugi Trener, Pierwszy Trener oraz Pierwszy Trener drużyn juniorów.

Jednocześnie zbierał doświadczenie na stanowiskach menedżerskich. Wieloletni dyrektor zarządzający w przedsiębiorstwie branży hotelarskiej oraz współzałożyciel trzech firm z branży restauracyjnej. Pasja i miłość do futbolu sprawiła jednak, że poświęca się działalności w piłce nożnej.

Piotr Wykurz obecnie pracuje w Oslo, gdzie od dwóch lat współpracuje z Norsk Fotballakademi jako Trener drużyny młodzieżowej dziewcząt oraz Pierwszy Trener drużyny juniorów kobiet w Klubie Bærums Verk Hauger IF. Od niedawna piastuje funkcję Koordynatora ds. szkolenia żeńskich drużyn. Otrzymał również zadanie stworzenia zespołu seniorów kobiet i wprowadzenia projektu profesjonalizacji procesu sportowego w klubie BVH IF.

Absolwent polsko-niemieckiej szkoły trenerów z Barsinghausen oraz uczestnik wielu konferencji i kursów specjalistycznych z obszaru szkolenia piłki nożnej. Posiada licencję UEFA B i jest słuchaczem na podyplomowych studiach w kierunku Analityk gry sportowej (Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu).

Trener Wykurz wykorzysta swoją wiedzę i doświadczenie, reprezentując markę TrainerPRO na terenie Norwegii.

RAFAŁ SKÓRSKI – Współpracownik ds. Trenerów Bramkarzy

Wywodzący się z Krakowa, a dokładnie Nowej Huty. Absolwent krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W młodości bramkarz Hutnika Kraków, Górnika Wieliczka i Karpat Siepraw. Poważna kontuzja kręgosłupa przekreśliła szansę budowania piłkarskiej kariery, jednak umożliwiła szybkie odkrywanie własnej drogi szkoleniowej.

Rafał Skórski pracował w roli Trenera Bramkarzy w wielu Klubach. Zaczynał ponownie od Hutnika Kraków, na krótko dołączył do Karpat Siepraw. Dwukrotnie dbał o przygotowanie golkiperów Cracovii (2007-2009 i 2012-2014), był również członkiem sztabu w GKS-ie Katowice (2010-2011), zaś do niedawna pełnił funkcję Trenera Bramkarzy w Lechii Gdańsk (2014 - 2016). Odpowiadał również za bramkarzy w reprezentacji Polski do lat 17, która zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy, pomagał też selekcjonerom w reprezentacji U-21, a obecnie jest Trenerem Bramkarzy w kadrze U-20. Aktualnie pracuje także z różnymi grupami golkiperów w Akademii Sportu Progres, Krakusie Kraków oraz Akademii Futbolu Siepraw.

Trener Bramkarzy prezentujący nowatorskie podejście do sposobu ustawiania, poruszania i reakcji zawodnika na tej pozycji. Świetnie rozumie taktykę gry, potrafiąc przełożyć wspomniane niuanse na grę bramkarza. Golkiperzy pracujący pod okiem tego szkoleniowca są przystosowani do stylu gry danej drużyny, rodzaju działań defensywnych i ofensywnych.

DAMIAN OGŁAZA – Współpracownik ds. nowych technologii oraz marketingu

Od lat związany zawodowo z Marcinem Gaborem. Wspierał wiedzą informatyczną wiele projektów, inicjowanych przez Trenera Gabora. Stworzył – od strony technicznej – witrynę internetową marki TrainerPRO, projektując również wszystkie używane elementy graficzne. Damian Ogłaza posiada także w swoim portfolio wykonanie strony ScoutingPRO oraz dodatki graficzne do oficjalnego profilu Marcina Gabora w serwisie społecznościowym Facebook.

Jego umiejętności są dla agencji analityczno-doradczej niezwykle cenne w kontekście wszelkich projektów wizualnych.

Damian pomaga także w realizacji przedsięwzięć marketingowych.

ADAM GRUCHAŁA – Współpracownik ds. marketingu i sprzedaży (praktyka)

Student Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, od najmłodszych lat pozostający wierny piłce nożnej. Baczny obserwator największych lig europejskich, a także zmagań w europejskich pucharach. Sam mówi o sobie, że postanowił zmierzyć się z nowym wyzwaniem w momencie dojścia do kluczowego wniosku. Odkrył fakt, że strona emocjonalna futbolu nie jest już wystarczająca i postanowił poszerzyć swoje horyzonty w kwestii rozumienia gry, zagadnień taktycznych, a także obserwacji i analizy drużyn oraz zawodników. Odbycie praktyki w strukturach marki TrainerPRO umożliwi Adamowi wejście w świat piłki nożnej, a także rozwinie nowe kompetencje. Według samego zainteresowanego, kontakt i współpraca z marką TrainerPRO to kolejne, a co najważniejsze odpowiednie kroki, w sferze kształtowania świadomości piłkarskiej. Prawidłowa i profesjonalna edukacja, z jaką Adam od pierwszego dnia spotyka się w działaniu agencji, wspomogą rozwój młodego człowieka, ale także pozwolą marce TrainerPRO przygotować odpowiednio nowego Współpracownika.

Idea projektu

idea projektu

Mijają kolejne lata, jednak w polskiej piłce nożnej nadal dokonują się zmiany ledwie pozorowane lub należące do kategorii przemian kosmetycznych. Postrzeganie futbolu wciąż bazuje na...

czytaj dalej

Dla Klubów

oferta dla klubów

Marka TrainerPRO przygotowała dla Klubów piłkarskich w całej Polsce – począwszy od Ekstraklasy, na IV lidze kończąc – szeroki zakres wsparcia, profesjonalizującego ich funkcjonowanie.

czytaj dalej

Dla Trenerów

oferta dla trenerów

Marka TrainerPRO postawiła sobie za cel pomoc w rozwoju merytorycznym Trenerów, profesjonalizację pracy szkoleniowców oraz wsparcie w aspekcie wyboru odpowiedniego pracodawcy.

czytaj dalej