Napisz do nas

kontakt

Zachęcamy do kontaktu z marką TrainerPRO! Zapewniamy, że żadna wiadomość nie pozostanie bez odpowiedzi. Informacje ogólne: biuro@trainerpro.pl

czytaj dalej

Dla Klubów

oferta dla klubów

Marka TrainerPRO przygotowała dla Klubów piłkarskich w całej Polsce – począwszy od Ekstraklasy, na IV lidze kończąc – szeroki zakres wsparcia, profesjonalizującego ich funkcjonowanie.

czytaj dalej

Idea projektu

idea projektu

Mijają kolejne lata, jednak w polskiej piłce nożnej nadal dokonują się zmiany ledwie pozorowane lub należące do kategorii przemian kosmetycznych. Postrzeganie futbolu wciąż bazuje na...

czytaj dalej
Program do analizy taktycznej - LongoMatch

Aktualności

2015
8
grudnia

Nowe usługi dla Trenerów

Dodane 08.12.2015 przez TrainerPRO

 

Ogromną zaletę marki TrainerPRO stanowi doskonała znajomość problematyki pracy Trenera, potrzeb pojawiających się w zakresie szkoleniowej profesji oraz dostarczanie narzędzi do rozwiązywania trenerskich łamigłówek. Rozszerzając paletę możliwości, od dziś udostępniamy kolejne dwie usługi dla Trenerów. Nowe świadczenia noszą nazwę "Polecanie Trenera do sztabu szkoleniowego" oraz "Pomoc w skompletowaniu sztabu szkoleniowego".

- Od początku funkcjonowania marki TrainerPRO zależy mi na stworzeniu oferty nie tylko jak najbardziej kompletnej, ale również komplementarnej. Każdy szkoleniowiec, podejmujący współpracę z naszą agencją, zyskuje spektrum piłkarskiej edukacji o mocno niestandardowym charakterze. Ponadto oferujemy różnorodną pomoc na drodze do profesjonalizacji codziennej pracy, dodatkowo świadcząc wsparcie w kontekście niezwykle ważnych problemów. Jednym z nich jest dobranie właściwej grupy ludzi do sztabu szkoleniowego. Przecież wielu, ba! - potężna większość, Trenerów nie dysponuje stałym gronem współpracowników, a do tego dotychczasowy "trenerski team" może zostać zredukowany lub rozpaść się z różnych przyczyn. Warto pamiętać, że poszczególni członkowie sztabu powinni zasługiwać na miano wyselekcjonowanych specjalistów o wysokim poziomie merytorycznym, pasujących do wyznaczonej filozofii piłkarskiej, względnie nakreślonego głównego nurtu, a do tego odpowiadać charakterologicznie wymaganym normom. Z powyższych powodów postanowiłem wzbogacić ofertę o świadczenie "Pomoc w skompletowaniu sztabu szkoleniowego", należące do rodziny Usług Fakultatywnych. Naturalnym krokiem stało się również dodanie usługi "Polecanie Trenera do sztabu szkoleniowego" w rubryce świadczeń przeznaczonych dla Trenerów zarejestrowanych w bazie danych. W ten sposób marka TrainerPRO służy wiedzą i doświadczeniem przy doborze szkoleniowców do "trenerskiej drużyny", jednocześnie wręczając następny przywilej Trenerom współpracującym. Wprowadzając do portfolio usług omawiane dwa punkty, uczyniliśmy kolejny milowy krok w rozwoju marki - analizuje Marcin Gabor, zawiadujący agencją analityczno-doradczą.

Przyjrzyjmy się teraz bliżej obu nowym usługom.

  • Pomoc w skompletowaniu sztabu szkoleniowego

Każde świadczenie przynależne do Usług Fakultatywnych dostępne jest również bez rejestracji w bazie danych. A to oznacza, że o wsparcie mogą zwrócić się szkoleniowcy, którzy nie kooperują z nami w trybie uporządkowanym (rejestracja) lub długofalowym. Chętnie udzielimy pomocy Pierwszym Trenerom drużyny seniorów/Pierwszym Trenerom drużyny juniorów/trampkarzy, którzy otrzymali propozycję objęcia zespołu, już podpisali kontrakt lub inny rodzaj umowy z Klubem, a może po prostu chcą podczas oczekiwania na ofertę dobrać odpowiednich współpartnerów (Drugi Trener drużyny seniorów; Drugi Trener drużyny juniorów/trampkarzy; Trener Bramkarzy). Z takim wnioskiem mogą do nas zgłosić się także osoby pełniące funkcje Drugiego Trenera lub Trenera Bramkarzy, pragnąc pomóc Pierwszemu Trenerowi w znalezieniu właściwego współpracownika. Istnieje też inny możliwy scenariusz - zdarza się, że ludzie stojący na czele sztabów rozpoczynają pracę w Klubie, nie zabierając z własnej inicjatywy dotychczasowych kolegów po fachu lub przyjmują narzucony kształt swojego trenerskiego zespołu. Generalnie, efekt jest taki, że Drugi Trener oraz Trener Bramkarzy pozostają bez Pierwszego Trenera, a wtedy istnieje potrzeba odbudowania sztabu.

Działalność marki TrainerPRO opiera się o fachowe oraz profesjonalne poczyniana, więc - po pierwszym kontakcie ze strony szkoleniowca, poszukującego członka/członków sztabu - należałoby ustalić preferowaną rolę i Profil Trenera. Szerszy pryzmat czynników, określających sylwetkę współpracownika, zyskuje się poprzez wdrożenie Kryteriów Wyszukiwania. Dogłębna analiza wszystkich elementów wyszukiwania pozwoliłaby polecić konkretnego Trenera, znajdującego się - wraz z precyzyjną charakterystyką - w bazie danych agencji. W przypadku braku odpowiedniej kandydatury odstępujemy od polecenia, ponieważ naszym wyróżnikiem jest wiarygodność.

 

  • Polecanie Trenera do sztabu szkoleniowego

Agencja analityczno-doradcza stwarza Trenerom nowe możliwości oraz otwiera określone szanse. Do tej ostatniej grupy, w kategorii "perspektywiczne", należy przyszłościowa ewentualność wskazania kandydatury szkoleniowca - zarejestrowanego w bazie marki - przedstawicielom Klubu, sondującego rynek lub chcącego zatrudnić Trenera. Oczywiście, to z wielu względów skomplikowana operacja. Po pierwsze, rodzime Kluby funkcjonują na bazie dużego przypadku. Naturalnie, nie wyłączając z tego szeroko rozumianego zagadnienia zatrudniania Trenerów. I zmiana mentalności włodarzy to ogromne wyzwanie, obliczone na wiele lat. Po wtóre, zarejestrowany szkoleniowiec powinien wpasować się w kryterium roli (Pierwszy Trener drużyny seniorów; Drugi Trener drużyny seniorów; Pierwszy Trener drużyny juniorów/trampkarzy; Drugi Trener drużyny juniorów/trampkarzy; Trener Bramkarzy), po trzecie - wpisywać się w zdefiniowany profil. A po czwarte, prezentować odpowiednio wysoki poziom merytoryczny. Od dzisiaj dodajemy kolejną szansę. Teraz istnieje możliwość polecenia szkoleniowca nie tylko do Klubu, ale również do sztabu trenerskiego.

Otrzymując zapytanie w kontekście kompletowania sztabu (czytaj wyżej), możemy wskazać personalia konkretnego Trenera. W tej materii również nie stosujemy żadnej taryfy ulgowej, więc kandydat powinien spełniać trzy wymienione nieco wcześniej kryteria: roli, charakterystyki oraz poziomu merytorycznego.

 

Jesteśmy pewni, że nasza propozycja kapitalnie uzupełnia ofertę TrainerPRO, ale cieszymy się także z faktu, że przedstawione dziś usługi to kolejne całkowicie nowatorskie pomysły. Wszystko po to, by zyskali Trenerzy, rozwijały się Kluby, a rodzimy futbol stawał się coraz bardziej profesjonalny.

Już tradycyjnie, w przypadku pytań i wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z biurem agencji.

Powrót

Powered by CuteNews
Statywy KARO Sportsystems

Partnerzy

Partnerzy Merytoryczni

Statywy z kamerą KARO Sportsystems LongoMatch logo