Napisz do nas

kontakt

Zachęcamy do kontaktu z marką TrainerPRO! Zapewniamy, że żadna wiadomość nie pozostanie bez odpowiedzi. Informacje ogólne: biuro@trainerpro.pl

czytaj dalej

Dla Klubów

oferta dla klubów

Marka TrainerPRO przygotowała dla Klubów piłkarskich w całej Polsce – począwszy od Ekstraklasy, na IV lidze kończąc – szeroki zakres wsparcia, profesjonalizującego ich funkcjonowanie.

czytaj dalej

Idea projektu

idea projektu

Mijają kolejne lata, jednak w polskiej piłce nożnej nadal dokonują się zmiany ledwie pozorowane lub należące do kategorii przemian kosmetycznych. Postrzeganie futbolu wciąż bazuje na...

czytaj dalej
Program do analizy taktycznej - LongoMatch

Aktualności

2015
22
grudnia

Kolejna usługa dla Klubów - pomagająca Trenerom

Dodane 22.12.2015 przez TrainerPRO

 

Nie ustajemy w świętowaniu pierwszych urodzin marki TrainerPRO. Na grudzień zaplanowaliśmy wiele interesujących wydarzeń oraz nowości, sukcesywnie odkrywając poszczególne karty. Dzisiaj nadchodzi czas na kolejny punkt programu. Wzbogacamy ofertę przeznaczoną dla Klubów o niezwykle istotne świadczenie. Bardzo ważne także dla Trenerów. Z wielką przyjemnością prezentujemy usługę "Ewaluacja pracy Trenerów".

Istnieją cztery główne obszary merytoryczne, regulujące zwierzchni stosunek Klubu względem Trenera. Mowa o wyszukiwaniu odpowiednich szkoleniowców, weryfikacji potencjalnych kandydatów, zatrudnieniu wybranego człowieka oraz ocenie zatrudnionego Trenera. W polskich realiach najczęściej trzy z tych etapów nie istnieją, a ewentualnie aktywne traktowane są w sposób całkowicie nieprofesjonalny. By nie rzec - groteskowy. W 95% wszystkich polskich Klubów nikt nawet nie zastanawia się nad Profilem Trenera, czy choćby Kryteriami Wyszukiwania. Kandydatury - wskazane przez osoby zewnętrzne - ograniczają się do podania personaliów, poprzednich Klubów oraz numeru telefonu. "Scouting Trenerów" to dla ogromnej większości działaczy pojęcie z pogranicza science-fiction i niegroźnych urojeń. Z definicji złożona kwestia Dokumentów aplikacyjnych sprowadza się najwyżej do dostarczenia CV przez zainteresowanego lub przesłania wiadomości pocztą elektroniczną z propozycją składu sztabu trenerskiego, zaś Scenariusz spotkań i rozmów z Trenerem nie wykracza poza spontaniczne ramy. Czasem żałosne, czasem nieprzystające. Budowanie opinii o działaniach szkoleniowca - po podpisaniu umowy - odbywa się tylko i wyłącznie na bazie "obsesji wyniku", redukującej wszelkie wnioski do poziomu rezultatu spotkania. Ten brak prawidłowej świadomości oraz fachowej wiedzy prowadzi do "trzymiesięcznego rytmu" w zmianach Trenerów, niemożności koncepcyjnego i wielopłaszczyznowego rozwoju zespołu w procesie wieloletnim, deficytu ciągłości szkoleniowej, braku szerokiego progresu sportowego, fatalnej stagnacji Klubów oraz wydatkowania nieadekwatnych kwot w odniesieniu do prawdziwych potrzeb.

Marka TrainerPRO do tej pory gwarantowała przedstawicielom Klubów - na podstawie pojedynczych usług - profesjonalne kształtowanie procesów wyszukiwania, weryfikacji i zatrudniania Trenerów. Ocena szkoleniowców została zawarta jako jedna z rozlicznych składowych w punkcie "Kompleksowa profesjonalizacja Klubu" (wielopłaszczyznowy rozwój Klubu i pełna profesjonalizacja w perspektywie długofalowej). Jednak od tej chwili do portfolio świadczeń agencji analityczno-doradczej wprowadzamy wyodrębnioną możliwość korzystania z pomocy w zakresie "Ewaluacji pracy Trenerów".

Jedna z głównych piłkarskich dewiz Marcina Gabora, osoby zarządzającej marką TrainerPRO, brzmi: "Trener to nie wyniki". Aby oceniać pracę Trenera, należy zrozumieć niesamowity pułap skomplikowania piłki nożnej, potężną złożoność materii szkoleniowej i trenerskiej, specyfikę tego zawodu oraz długofalowy charakter wykonywanej pracy w kontekście oddziaływania. W toku dogłębnej weryfikacji potencjału, kompetencji oraz jakości działania Trenera potrzeba zmierzenia około pięćdziesięciu kryteriów. Dopiero wówczas można zyskać pełny obraz pracownika, piastującego rolę szkoleniową. Wielopłaszczyznowy rozwój drużyny wymaga rozległych kompetencji oraz długiego czasu pracy. A wielopłaszczyznowy rozwój drużyny plus rozległe kompetencje i długi czas pracy Trenera równają się progresowi Klubu w określonych obszarach.

Oddajemy do dyspozycji Klubów kolejne merytoryczne narzędzie, pozwalające profesjonalizować działalność podmiotu sportowego. Pomagamy precyzyjnie zweryfikować Trenera, jego pracę, sklasyfikować poziom merytoryczny, jednocześnie sprawdzając pozytywne/negatywne aspekty wielopłaszczyznowego rozwoju drużyny - wraz z tempem progresu wielu aspektów. Jednocześnie na tej podstawie estymujemy ewolucję zespołu.

Fachowa weryfikacja docelowo podniesie poziom pracy trenerskiej, a także - co za tym idzie - działań boiskowych poszczególnych zespołów. Nie wolno jednak zapominać, że "Ewaluacja pracy Trenerów" powinna również pozostawać jednym z priorytetów samych szkoleniowców. Poza oczywistą wskazówką, dotyczącą autorozwoju i profesjonalizacji codzienności szkoleniowej, dochodzą dwa szalenie ważne czynniki: wydłużenie średniego czasu pracy z zespołem oraz sprawiedliwość na rynku trenerskim. Sprawiedliwość spowodowana właściwą oceną merytoryczną. Sprawiedliwość w trakcie obowiązującej umowy i przed zatrudnieniem.

Marka TrainerPRO ponownie wychodzi przed szereg, proponując usługę niespotykaną na europejskim rynku piłkarskim. Dajemy Klubom szereg powodów, by czerpać z naszej wiedzy. A Trenerom szansę na bardziej komfortowe warunki pracy i długofalowy rozwój.

Powrót

Powered by CuteNews
Statywy KARO Sportsystems

Partnerzy

Partnerzy Merytoryczni

Statywy z kamerą KARO Sportsystems LongoMatch logo PrawoPiłkarskie.pl logo

Główny Partner Medialny

Goal.pl logo