Napisz do nas

kontakt

Zachęcamy do kontaktu z marką TrainerPRO! Zapewniamy, że żadna wiadomość nie pozostanie bez odpowiedzi. Informacje ogólne: biuro@trainerpro.pl

czytaj dalej

Dla Klubów

oferta dla klubów

Marka TrainerPRO przygotowała dla Klubów piłkarskich w całej Polsce – począwszy od Ekstraklasy, na IV lidze kończąc – szeroki zakres wsparcia, profesjonalizującego ich funkcjonowanie.

czytaj dalej

Idea projektu

idea projektu

Mijają kolejne lata, jednak w polskiej piłce nożnej nadal dokonują się zmiany ledwie pozorowane lub należące do kategorii przemian kosmetycznych. Postrzeganie futbolu wciąż bazuje na...

czytaj dalej
Program do analizy taktycznej - LongoMatch

Aktualności

2016
16
sierpnia

"Bramkarz jako ważna część zespołu" - tym razem warsztaty odbędą się w Katowicach (21.10)

Dodane 16.08.2016 przez TrainerPRO

 

W ramach autorskiego przedsięwzięcia marki TrainerPRO pod nazwą "Edukacja Trenerów według TrainerPRO" został przewidziany szereg projektów, mających na celu wielostopniowy rozwój szkoleniowców, podniesienie wielorakich kompetencji oraz profesjonalizację pracy. Agencja analityczno-doradcza postrzega współpracę z każdym Trenerem jako proces, obliczony na wieloletnie wsparcie w różnych aspektach. Tylko w ten sposób istnieje możliwość osiągnięcia harmonijnego i obejmującego liczne obszary progresu. Jednym z niezwykle istotnych punktów programu edukacyjnego jest ten oznaczony numerem 3, a tytułowany "Wydarzenia przeznaczone tylko dla zarejestrowanych Trenerów". Wśród wielu proponowanych spotkań uwzględniliśmy także "Warsztaty z Trenerem Bramkarzy". W 2016 roku otworzyliśmy szkolenie dla wszystkich chętnych!

Zapowiadamy trzecie w historii marki TrainerPRO warsztaty pod hasłem "Bramkarz jako ważna część zespołu", prowadzone przez Rafała Skórskiego. Zapraszamy serdecznie do udziału Trenerów Bramkarzy, ale także szkoleniowców pracujących na co dzień z całymi drużynami, ponieważ pełna świadomość i duża część wiedzy - dotycząca pozycji golkipera - konieczna jest każdemu Trenerowi. Na szkoleniu chętnie powitamy również osoby pragnące kształcić się w kierunku profesji Trenera Bramkarzy, ale także po prostu zainteresowane anonsowaną tematyką. Podczas warsztatów prelegent mocno skupi się na filozofii postrzegania bramkarza oraz sposobie rozumienia gry na tej pozycji. Trener Skórski przekaże też ogromny zasób wiedzy oraz doświadczeń, dotyczących działań bramkarza w systemie gry całej drużyny i różnic w zachowaniach na podstawie odmiennych koncepcji gry oraz niuansów poszczególnych zachowań w odniesieniu do nowatorskiego pomysłu na ustawienie, poruszanie i reakcje boiskowe. Poruszone zostaną też zagadnienia treningu golkipera na tle zespołowych założeń taktycznych, analizy postawy bramkarza, planu prowadzenia bramkarza w długofalowym procesie treningowym, jak również stereotypów w ocenie postawy zawodników na tej pozycji.

- Od wielu lat znam Trenera Skórskiego i niezwykle cenię jego fachowość. Mogę wymienić kilka wyróżników, cechujących pracę tego szkoleniowca. Zacznę od niestandardowego postrzegania aspektów ustawiania, poruszania i reakcji bramkarza w konkretnych boiskowych sytuacjach. Za niezwykle ważny uznaję także kolejny atut. Mam na myśli kapitalne rozumienie taktyki gry, dostrzeganie wzajemnych zależności poszczególnych założeń. Mało tego, Rafał Skórski świetnie dopasowuje zachowania bramkarza do systemu gry i stylu gry zespołu. Oczywiście, modyfikując jednostki treningowe ze swoimi podopiecznymi w celu wypracowania poszczególnych niuansów taktycznych. To praca kompleksowa, podporządkowana głównemu nurtowi rozwoju drużyny. Warto zapoznać się z nowoczesnym spojrzeniem, podpartym profesjonalnym warsztatem. Osobiście polecam - wyjaśnia Marcin Gabor, pomysłodawca i osoba zarządzająca marką
TrainerPRO.

Warsztaty zaplanowane są na jeden dzień, podczas którego - obok interesującego wykładu na bazie prezentacji multimedialnej - nie zabraknie analiz przy tablicy taktycznej, fragmentów filmowych obrazujących poszczególne tematy, ćwiczeń warsztatowych, jak również dyskusji inicjowanych przez prowadzącego. Dzięki niewielkiej grupie słuchaczy, każdy będzie miał okazję porozmawiać z prelegentem, zadać pytanie, czy wyrazić własny pogląd. Jesteśmy przekonani, że plan warsztatów przykuje Waszą uwagę, a wysoki poziom merytoryczny pozwoli poszerzyć horyzonty myślowe.

Dla wszystkich Trenerów, którzy pojawią się na warsztatach "Bramkarz jako ważna część zespołu", przygotowaliśmy prezent. Udział w szkoleniu uprawnia do uzyskania 15% rabatu na rejestrację w bazie danych marki
TrainerPRO.


I. Termin - 21.10.2016, godzina 10:00
II. Miejsce szkolenia - Katowice
III. Czas trwania jednego dnia szkolenia - około 6 godzin
IV. Plan warsztatów:

21.10.2016 (piątek)

1. Wprowadzenie
a. postrzeganie i rozumienie roli bramkarza w zespole piłkarskim
b. osobowość bramkarza oraz korelacja między umiejętnościami, a prezentowanym poziomem sportowym
c. Pokazanie błędnego, ale powszechnie obowiązującego podejścia trenerów do bramkarza

2. Filozofia
a. Trening bramkarski - co to znaczy? Ogólne informacje wyjaśniające celowość pracy treningowej
b. Co jest najważniejsze? Ważne wskazówki dotyczące Trenerów rozpoczynających swoją karierę zawodową
c. Bramkarz jako ważna składowa taktyki całego zespołu
d. Relacja Trener-Zawodnik

3. Nowoczesne trendy
a. Bramkarz czy zawodnik grający na tej pozycji?
b. Taktyka indywidualna i jej wpływ na taktykę całego zespołu
c. Trening bramkarza w kontekście taktyki gry zespołu
d. Działania bramkarza w obronie i ataku
e. Wyszkolenie techniczne jako niezbędna składowa zawodnika grającego na pozycji bramkarza
f. Przedstawienie zmian zachodzących w zachowaniach bramkarskich w czasie gry na przestrzeni lat
g. Praktyczne przykłady nowoczesnego zachowania się bramkarzy - materiały filmowe

4. Szkolenie młodych zawodników w kontekście obowiązujących trendów w piłce nożnej
a. Wskazanie błędów w szkoleniu młodych piłkarzy
b. Dyskusja na temat wieku rozpoczęcia specjalistycznego treningu bramkarskiego
c. Kompleksowy rozwój młodych bramkarzy

5. Analiza gry bramkarza
a. Analiza ilościowa i jakościowa elementów techniki indywidualnej
b. Taktyczne aspekty gry bramkarza
c. Mentalność i cechy charakterologiczne bramkarza
d. Prezentacja przykładowych arkuszy obserwacyjnych
e. Ćwiczenie warsztatowe z wykorzystaniem fragmentu meczu

6. Trening bramkarski
a. Zajęcia treningowe jako środek, a nie cel działania
b. Wskazanie na konieczność uwzględnienia strategii gry zespołu w planowaniu pracy treningowej
c. Indywidualizacja w treningu bramkarskim
d. Ćwiczenia treningowe i ich wpływ na zachowanie bramkarza w trakcie gry; wskazanie błędów w doborze środków treningowych
e. Praktyczne przykłady celowości treningu bramkarskiego i doboru środków treningowych - materiały filmowe


V. Prowadzący szkolenie - Rafał Skórski
Trener Skórski to Współpracownik ds. Trenerów Bramkarzy marki TrainerPRO. Przez lata – jako bramkarz – reprezentował barwy Hutnika Kraków. Na swoim koncie odnotował również występy w drużynach Górnika Wieliczka oraz Karpat Siepraw. Groźna kontuzja kręgosłupa przerwała świetnie zapowiadającą się przyszłość sportową golkipera. I to w bardzo młodym wieku. Rafał Skórski błyskawicznie zmienił profesję, szybko przeistaczając się w Trenera Bramkarzy. Doświadczając różnych niedostatków w szkoleniu zawodników na tej pozycji, budował warsztat na bazie własnych przemyśleń. Trener Skórski najpierw pracował w sztabach szkoleniowych Hutnika Kraków oraz Kaprat Siepraw. Dwukrotnie dbał o przygotowanie bramkarzy Cracovii (2007-2009 i 2012-2014), trenował także golkiperów GKS-u Katowice (2010-2011), Lechii Gdańsk (2014-2016), natomiast aktualnie prowadzi bramkarzy w AS Progres Kraków. Członek zespołu marki TrainerPRO został swego czasu również dostrzeżony przez Trenera Marcina Dornę i zaproszony do współpracy przy ówczesnej reprezentacji Polski do lat 17, z którą obaj Panowie zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy. Rafał Skórski piastował także stanowisko Trenera Bramkarzy w reprezentacji U-21, a obecnie wspiera sztab trenerski w kadrze U-20.


VI. Cena szkolenia
1. Trenerzy zarejestrowani w bazie danych marki TrainerPRO: 160 złotych
2. Uczestnicy poprzednich edycji: 190 złotych
3. Nowi Uczestnicy

a. do 31.08.2016: 210 złotych
b. do 30.09.2016: 240 złotych
c. do 21.10.2016: 270 złotych

4. UWAGA: oferujemy również pięć miejsc w formie webinaru (uczestnictwo online)
a. do 31.08.2016: 260 złotych

b. do 30.09.2016: 290 złotych
c. do 21.10.2016: 320 złotych


5. Stałe rabaty
a. udostępnienie wydarzenia w portalu Facebook - 5% (łączy się z pozostałymi rabatami)
b. zgłoszenie jednoczesne dwóch osób - każda otrzymuje rabat w wysokości 5%
c. zgłoszenie jednoczesne trzech osób - każda otrzymuje rabat w wysokości 7%
d. zgłoszenie jednoczesne czterech osób - każda otrzymuje rabat w wysokości 10%Kwota obejmuje również materiały pomocnicze oraz "słodki catering".
W przypadku wycofania zgłoszenia przez uczestnika do 10.09.2016, zostaje mu zwrócona cała należność. Po tym terminie 50% sumy zostaje zaksięgowane jako koszty organizacyjne.

VII. Zgłoszenia prosimy kierować na adres biuro@trainerpro.pl

Każde zgłoszenie musi zawierać:

a. personalia kandydata
b. miejsce zamieszkania (bez adresu)
c. powód chęci wzięcia udziału w szkoleniu
d. informację, skąd uczestnik dowiedział się o warsztatach (szczegółowo)


Zapraszamy!

Marka TrainerPRO zastrzega sobie prawo do zmiany terminu lub odwołania warsztatów - w tym ostatnim przypadku gwarantowany jest zwrot pełnej kwoty wpłaconej przez uczestnika.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w innych wydarzeniach edukacyjnych.

Powrót

Powered by CuteNews
Statywy KARO Sportsystems

Partnerzy

Partnerzy Merytoryczni

Statywy z kamerą KARO Sportsystems LongoMatch logo PrawoPiłkarskie.pl logo

Główny Partner Medialny

Goal.pl logo