Napisz do nas

kontakt

Zachęcamy do kontaktu z marką TrainerPRO! Zapewniamy, że żadna wiadomość nie pozostanie bez odpowiedzi. Informacje ogólne: biuro@trainerpro.pl

czytaj dalej

Dla Trenerów

oferta dla trenerów

Marka TrainerPRO postawiła sobie za cel pomoc w rozwoju merytorycznym Trenerów, profesjonalizację pracy szkoleniowców oraz wsparcie w aspekcie wyboru odpowiedniego pracodawcy.

czytaj dalej

Idea projektu

idea projektu

Mijają kolejne lata, jednak w polskiej piłce nożnej nadal dokonują się zmiany ledwie pozorowane lub należące do kategorii przemian kosmetycznych. Postrzeganie futbolu wciąż bazuje na...

czytaj dalej
Program do analizy taktycznej - LongoMatch

Aktualności

2017
6
marca

"Analiza taktyczna widziana inaczej" - nowe warsztaty odbędą się w Warszawie (05.05)

Dodane 06.03.2017 przez TrainerPRO

 

Piłka nożna nieustannie toleruje pojawiające się mody. Od pewnego czasu bardzo często - przez Trenerów na różnych poziomach, co rusz objawiających się Analityków, a nawet dziennikarzy czy działaczy klubowych - używane jest słowo "taktyka", a także określenie "analiza taktyczna". Oba terminy bywają odmieniane przez wszystkie przypadki i stosowane w różnych kontekstach. Lekceważone i wyśmiewane przez jednych. Hołubione i szanowane przez innych. Jednak najczęściej przekonania budowane są na niewystarczającej wiedzy, powtarzanych stereotypach oraz prostym kopiowaniu z "wielkiego europejskiego świata". Aby spotkać się z autorskim spojrzeniem na zagadnienia strategiczno-taktyczne i analizę taktyczną, warto wziąć udział w wydarzeniu edukacyjnym marki TrainerPRO. Stanowi on integralną część programu "Edukacja Trenerów według TrainerPRO". Jednak warsztaty - podczas pierwszych edycji - zostają otwarte dla wszystkich chętnych.

Nasze zaproszenie na spotkanie warsztatowe kierowane jest do Trenerów (wszystkich klas rozgrywkowych i kategorii wiekowych, a także specjalizacji - np. Drugi Trener, Trener Bramkarzy), przyszłych Trenerów, Analityków, scoutów, Dyrektorów ds. sportowych, piłkarzy, menedżerów piłkarskich, dziennikarzy oraz osób interesujących się piłką nożną, a pragnących zyskać nową formę postrzegania niezwykle ważnych aspektów futbolu. Szkolenie stanowi swoistą kontynuację sztandarowych warsztatów pod nazwą "Piłka nożna - poznaj ją od nowa", bowiem wszystkie projekty piłkarskie - prowadzone przez Marcina Gabora - charakteryzują się stałymi podstawami ideologicznymi oraz merytorycznymi, spójną narracją, a także kompleksowością zagadnień. Przed udziałem w zapowiadanym szkoleniu warto posiadać na koncie uczestnictwo we wspomnianym spotkaniu lub nadrobić ten brak w krótkim czasie po uczestnictwie w warsztatach "Analiza taktyczna widziana inaczej".

Szeroko rozumiane pojęcie taktyki stanowi najważniejszy element piłki nożnej, jednocześnie będąc punktem odniesienia dla wszystkich komponentów Modelu Pracy Trenera. Brak właściwej i rozbudowanej wiedzy w tym zakresie uniemożliwia fachową pracę trenerską, w tym także przygotowanie wysoce merytorycznej analizy taktycznej meczu lub jednostki treningowej. Dlatego faktycznym nurtem warsztatów - jak podczas wszystkich szkoleń Trenera Gabora - będzie taktyka, tym razem mocno ukierunkowana na obszar analizy taktycznej. Czy obecny standard analityczny, obowiązujący w Polsce oraz całej Europie, jest prawidłowy? Warto podążać wyznaczoną drogą, a może poszukać własnej ścieżki analitycznej? Na co zwracać uwagę podczas prowadzenia procesu analitycznego? W jaki sposób przygotować własny szablon analizy? Jak badać postawę własnej drużyny, a jakie czynniki wyodrębniać w postawie rywala? Powyższe wątpliwości, a także wiele innych pytań, doczeka się odpowiedzi podczas intensywnego dnia pracy warsztatowej.

Autorski program edukacyjny Marcina Gabora charakteryzuje się kompleksowością omawianych zagadnień, wyróżnia "praktyczną teorią" - opartą na latach analiz - oraz niesłychaną funkcjonalnością konceptu, opartego na niestandardowym rozumieniu piłki nożnej. Warto poznać sposób odczytywania piłki nożnej zupełnie odmienny od sztampowego, wybiórczego, czy - ujmując to w najkrótszy sposób - po prostu mało fachowego. Aby odnaleźć się w swoim piłkarskim fachu - niekoniecznie szkoleniowym, a może po prostu należycie obserwować piłkarskie wydarzenia, należy budować prawidłową świadomość. Od tego wszystko się zaczyna.
 
Przed nami warsztaty I stopnia, które zostaną oparte na prezentacji multimedialnej, wzbogacone o pracę przy tablicy taktycznej, a całość dopełnią wspólne ćwiczenia z wykorzystaniem programu do analizy taktycznej LongoMatch. Każde wydarzenie edukacyjne marki TrainerPRO ma kameralny charakter, co wzmaga koncentrację Uczestników, wpływa pozytywnie na kontakt z Prelegentem, pozwala uzyskać odpowiedzi na sformułowane pytania, jak również pomaga utrwalać uzyskane informacje.

Przygotowaliśmy specjalną premię dla Trenerów - każdy szkoleniowiec, który weźmie udział w szkoleniu, otrzyma 10% rabatu na szkolenie z obsługi programu LongoMatch!

Oto najważniejsze informacje, dotyczące warsztatów.

I. Termin - 05.05.2017, godzina 10:00
II. Miejsce szkolenia - Warszawa
III. Czas trwania jednego dnia szkolenia - 7 godzin
IV. Plan warsztatów:

05.05.2017 (piątek)

1. Świadomość piłkarska jako podstawa autorozwoju
a. czym jest świadomość piłkarska?
b. wpływ świadomości na rozumienie, decyzje i model pracy
c. ścieżka świadomości piłkarskiej

2. Taktyka jako najważniejszy aspekt piłki nożnej
a. dlaczego taktyka jest tak istotna?
b. wielokierunkowe oddziaływanie taktyki
c. taktyka w konkteście Systemu Gry

3. Wybrane elementy filozofii piłkarskiej Marcina Gabora
a. piłka nożna jako sport zespołowy
b. kategorie sytuacji
c. rola powtarzalności w piłce nożnej

4. Obecny status analizy taktycznej w futbolu
a. materiał filmowy jako źródło analizy
b. ilość czy jakość?
c. kłamliwe liczby oraz błędnie interpretowane wartości

5. Wstęp do analizy taktycznej
a. fazy gry - wcale nie taka oczywistość
b. boiskowa topografia
c. ustawienie, a rozmieszczenie

6. Sposób przygotowania materiału analitycznego
a. separatywny
b. kontekstowy
c. ciągły (pomysł Marcina Gabora)

7. Komponenty analityczne - ogólne
a. badanie gry własnego zespołu
b. analiza postawy rywala

8. Komponenty analityczne - szczegółowe
a. arkusz taktyczny
b. przeniesienie arkusza taktycznego na strukturę analityczną

9. Ćwiczenia warsztatowe
a. obsługa programu LongoMatch
b. kodowanie meczu
c. omówienie

 

V. Prowadzący szkolenie - Marcin Gabor

Więcej informacji o Prelegencie i jednocześnie Osobie zarządzającej marką 
TrainerPRO znajduje się w tym miejscu: "O nas".

Wybrane wywiady z Marcinem Gaborem:
1. Rozmowa z trenerem Marcinem Gaborem - wojciechmakowski.pl

2. "Marcin Gabor - trener, wizjoner, idealista" - sportfolio.pl

3. "W młodym pokoleniu trenerów tkwi potencjał" - takdlakadry.pl

4. "…Nie chcę tylko opowiadać o piłce nożnej, mam zamiar ją współtworzyć…" - idiks.org


VI. Cena szkolenia

1. Pojedyncze zgłoszenia
a. do 20.03.2017: 250 złotych

b. do 15.04.2017: 330 złotych
c. do 05.05.2017: 390 złotych

2. Stałe rabaty
a. udostępnienie wydarzenia w portalu Facebook - 5% (łączy się z pozostałymi rabatami)
b. zgłoszenie jednoczesne dwóch osób - każda otrzymuje rabat w wysokości 5%
c. zgłoszenie jednoczesne trzech osób - każda otrzymuje rabat w wysokości 7%
d. zgłoszenie jednoczesne czterech osób - każda otrzymuje rabat w wysokości 10%
 

Kwota obejmuje uczestnictwo w warsztatach, imienny certyfikat potwierdzający udział, materiały pomocnicze oraz "słodki catering".
W przypadku wycofania zgłoszenia przez uczestnika do 10.04.2017, zostaje mu zwrócona cała należność. Po tym terminie 50% sumy zostaje zaksięgowane jako koszty organizacyjne.

VII. Zgłoszenia prosimy kierować na adres biura marki TrainerPRO.

Każde zgłoszenie musi zawierać:

a. personalia kandydata
b. miejsce zamieszkania (bez adresu)
c. powód chęci wzięcia udziału w szkoleniu
d. informację, skąd uczestnik dowiedział się o warsztatach (szczegółowo)

Zapraszamy!

Marka
TrainerPRO zastrzega sobie prawo do zmiany terminu lub odwołania warsztatów - w tym ostatnim przypadku gwarantowany jest zwrot pełnej kwoty wpłaconej przez uczestnika.

Pamiętajcie, że przy zebraniu minimum dwunastoosobowej grupy, kolejną sesję możemy przeprowadzić również w Waszym mieście!

Zachęcamy również do wzięcia udziału w innych wydarzeniach edukacyjnych.

Powrót

Powered by CuteNews
Statywy KARO Sportsystems

Partnerzy

Partnerzy Merytoryczni

Statywy z kamerą KARO Sportsystems LongoMatch logo